Beseda s Romanem Krestou 21.3.2022

Vzpomínáte na podzim 2004? Fanoušci z celé republiky se skládali na profinancování startu tehdejší naší rallyové jedničky na Rally Monte Carlo2005. Povedlo se a šéfa M-Sportu Malcoma Wilsona to oslovilo tak silně, že po jednáních s BPA a Fordem došlo k zařazení Romana Kresty do továrního týmu Ford na celou sezonu 2005. To se zatím žádnému jinému jezdci z ČR nepodařilo.
Pokud jste byli poslední měsíc u nás v E-MOTION Parku Ostrava, zaregistrovali jste zde Focus WRC v barvách Romana Kresty 2005. Ano je to jeho vůz, který měl jako showcar k dispozici. Z muzea v Lánech jej loni odkoupil ostravský podnikatel p. Mitánek a jelikož jeho syn je jedním z nadějných motokárových závodníků, kteří chodí pravidelně k nám trénovat, domluvili jsme se na prezentaci tohoto ojedinělého vozu u nás v hale.
Roman Kresta 2005 Cyprus Rally min 2048x1368 1
Po dohodě s Romanem Krestou jsme se rozhodli připravit pro všechny fandy speciální večer.
Naše hala bude otevřena od 12 hodin, do 17hod je možno jezdit na naší kartingové dráze.
Večer začne v 18 hodin, budeme promítat záběry ze sezóny 2005 a Roman Kresta bude je sám komentovat. Samozřejmě budete mít možnost otázek na Romana a také společného focení.
Speciálním hostem večera bude Tomáš Enge, první a dosud jediný pilot F1 z ČR a také velký fanoušek rally. S Focusem WRC vyhrál Pražský Rallysprint 2003 a v současnosti startuje s Fordem Escort v kategorii historiků.
Večerem bude provázet TV komentátor a fotograf Martin Straka, který byl zblízka u Romanova angažmá v týmu Ford.
Předpokládaný konec povídání v 20hod. pak budete mít možnost změřit své síly na naší dráze proti Romanovi nebo Tomášovi.
Vstupné dobrovolné. Vybranou částku věnujeme dětskému spolku Stonožka.